Čiužiniai su kokoso plaušu: daugiau PRIEŠ, nei UŽ

Jei atlikote nuodugnią rinkoje siūlomų antialerginių, natūralumu išsiskiriančių čiužinių analizę, tikėtina, jog vienaip ar kitaip jūsų dėmesį patraukė čiužiniai su kokosu plaušu. Nepaisant natūralios kokoso pluošto kilmės bei puikių ventiliacinių, drėgmę lengvai išgarinančių savybių, šio tipo čiužiniai sulaukia vis daugiau kritikos – tiek iš specialistų, tiek iš kasdien juos naudojančių žmonių.

Tikime, jog tik įvertinę čiužinio UŽ ir PRIEŠ galima priimti asmeniškai kiekvienam iš mūsų tinkamiausią sprendimą. Tad, pasidomėjusiems kokoso pluošto čiužinių privalumais, pateikiame ir prieštaravimų keliančias jų savybes.

Dėmesio – 5 argumentai PRIEŠ čiužinius su kokoso plaušu!

1) Natūralumo iliuzija

1)Natūralumas, ekologiškumas ir antialerginės savybės – svariausi čiužinių su kokosų pluoštu privalumai. Vis dėlto, labai dažnai šios kokoso plaušo čiužinių savybės, pirkėjui nežinant, yra sunaikinamos gamybos procese. Pagrindine problema tampa specialūs cheminiai klijai, naudojami čiužinio sluoksniams surišti. Jie ne tik panaikina natūralumo sąlygotas naudas, bet ir gali lemti kasdienes alergijas jautresniems ant jų miegantiems žmonėms. Tad, nusprendus rinktis būtent šio tipo lovos pagrindą, svarbu įvertinti, ar gamybos procese naudotos tik 100 proc. natūralios medžiagos.

2) Kieti ir standūs čiužiniai

Jei esate linkę miegoti ant minkštesnio čiužinio, kokoso pluošto čiužinys – tikrai ne jums. Iš šios medžiagos pagaminti gaminiai yra itin standūs ir kieti. Miegant ant per kieto čiužinio, jūsų kūnui nepavyks tinkamai atsipalaiduoti, todėl sunkiai užmigsite, naktį  nuolat vartysitės nuo vieno šono ant kito. Taip pat kieti čiužiniai gali sudaryti per didelį spaudimą klubų, alkūnių ir pečių srityse bei sutrikdyti kraujotaką. Dėl šių priežasčių ryte galite prabusti ne tik su skaudančia nugara, bet ir su nutirpusiomis galūnėmis.

Renkantis čiužinį svarbu nepamiršti, kad kietumo ir minkštumo santykis yra individualus atrankos aspektas. Tai, kas tinka čiužinį jums rekomendavusiam draugui ar artimajam, gali visiškai netikti jums. Protingai pasirinktas čiužinys jums neturi būti nei per kietas, nei per minkštas, jis privalo užtikrinti komfortabilumą ir tinkamą stuburo padėtį.

3) Elastingumo stoka

Tiesa, viena yra čiužinio kietumas, visai kita – elastingumas. Sužinoję, kad kokoso pluošto čiužiniai pasižymi kietumu ir standumu, jį dažnai renkasi didesnį svorį turintys žmonės. Atsižvelgiant į tai, jog žmonėms, kurių svoris didesnis nei 90 kilogramų, rekomenduojami būtent kieti, įdubti neleidžiantys čiužiniai, ši išvada atrodytų logiška. Visgi, nors kokoso pluošto čiužiniai ir yra kieti, tačiau jie nėra elastingi. Dėl šios priežasties, po gana trumpo čiužinio naudojimo laiko, nuo žmogaus svorio jame atsiras įdubos, kurių atstatyti jau nepavyks.

4) Susidėvi greičiau, nei kiti

Atitinkamai, atsižvelgiant į aukščiau pateiktą argumentą PRIEŠ, kokoso plaušo čiužinių galiojimo terminas yra kone dvigubai trumpesnis, nei, tarkime, viskoelastinių. Dažniausiai čiužinius rekomenduojama keisti nuo įsigijimo praėjus 7–10 metų laikotarpiui. Tuo tarpu, jei kokoso pluoštas nėra derinamas su kita medžiaga, šio tipo čiužinį rekomenduojama keisti praėjus vos 3–5 metams. Per šį laikotarpį, net ir nuo mažo žmogaus svorio daugumoje kokoso pluošto čiužinių atsiranda ryškios, miegą ir savijautą trikdančios įdubos.

5) Netinkami kūdikiams 

Daugelį metų buvo galvota, jog tik kietas miego pagrindas gali būti tinkamas mažyliams. Atitinkamai, dėl šios priežasties tėvai dažnai pirmenybę teikdavo kokoso plaušo čiužiniams. Vis dėlto, naujausių mokslinių tyrimų išvados šiuo teiginiu verčia abejoti. Šiandien mokslininkai teigia, kad augančiam organizmui tinkamiausias yra vidutinio kietumo čiužinys, leidžiantis palaikyti taisyklingą stuburo formą ir mažylio kūno linkius. Deja, bet šių funkcijų standūs ir kieti kokoso plaušo čiužiniai atlikti negali.

Čiužiniai su kokoso plaušu – savi privalumai ir trūkumai

Apžvelgus argumentus PRIEŠ nereikėtų pamiršti gerųjų čiužinių su kokoso plaušu savybių. Tai itin stipriomis higroskopinėmis savybėmis pasižymintis gaminiai, greitai sugeriantys ir išgarinantys žmogaus kūno skleidžiamą drėgmę. Atitinkamai, šio tipo čiužiniai neturėtų skleisti nemalonių kvapų, jie bus netinkama terpė bakterijoms ir dulkių erkutėms daugintis.

Visgi, svarbu nepamiršti, jog renkantis čiužinį būtina apžvelgti visą spektrą jo ypatybių: gamybines medžiagas, kietumą bei papildomas savybes, pritaikyti jas sau ir tik tuomet pasirinkti labiausiai poreikius atitinkantį gaminį. Tad, skaitykite, domėkitės, apžiūrinėkite ir bandykite, o susidūrę su dilemomis ar klausimais – pasikonsultuokite su E-čiužiniai specialistais;

E-ciuziniai.lt

info@e-ciuziniai.lt

+370 349 200 45